Youtube Üzerinden Nasıl Kazanç Sağlanır?

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi içerisinde sizler de artık videolarınızı eklediğinizde kendi kanalınızdan para kazanmayı hedefleyebileceksiniz. Google arama motoru Youtube‘u satın alarak geliştirme üzerine giderek daha iyi bir konuma getirmiştir. Özellikle de Adsense kullanım alanını sitesi olmayanlar için de değerlendirmiş ve Youtube üzerinden videolarınıza artık sizler de Adsense gelir kazançlarınızı ekleyebileceksiniz. Videonuz ne kadar çok izlenirse Youtube üzerinden artık maddi gelirlerinizi sağlayabilecek, bu anlamda da kazançlarınızı videolar üzerinden elde edebileceksiniz. Sadece izlenme olması da değil, eğer yayınlanan reklama tıklanırsa ve bu tıklanma oranı fazlaysa izlenme+tıklama ücreti hesabınıza çok olumlu olarak yansıyacaktır.

Youtube, dünya genelinde milyonlarca izlenimleri göstermeyi hedefleyen sitelerden birisidir ve bu yüzden de kullanıcıların veya olmayanların eklemiş olduğu videoları daha fazla kişiye ulaştırmak adına düşünecek olur isek video içerisindeki başlık ve anahtar kelimeler oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Tam bu esnada devreye girecek olur isek; gelirlerinizi daha iyi bir hale getirmek adına mevcut başlık ve anahtar kelimelere daha çok dikkat edin. Her zaman ilgi çekici başlıkları kullanın ve videonuz ile alakalı olabilecek, acaba bu konuyu biri aramak istese nasıl arar diye düşünüp o şekilde yer verin kelimelere.

youtube para kazanma, youtube ile para kazanmak , youtube nasıl para kazanılır?, youtube para kazanan kanallar, Youtube'dan Gelir Elde Etmek

Örneğin kedinizin ilginç görüntüleri ya da oyunları ile ilgili bir video ekliyorsanız, sizler video başlığına kedinizin ismi ile değil doğrudan kedi olarak bir başlık türetin ki videolar içerisinde yapılan aramalarda kedi kategorisi içerisinde daha fazla görüntülenebilsin. Ama kedinizin adı boncuk ise ve boncuk alanında birçok takı toka görüntüleneceği için kedi izlemek isteyen birisinin erişiminde zorluklar oluşacaktır. Youtube‘da para kazanan kanallardan biri de az önce verdiğim örnektir. Şu an nasıl, nedir, playlist, mix, tarih bazlı başlıkların atıldığı, en ile başlayan (en çok, en feci vs.), cinsel anlatımlar ve geleceğe yönelik bilgileri yayınlayan kanallar çok popüler.

Az önce dediklerimizi yapmazsanız eğer, yayınlamış olduğunuz videolarınız daha az görüntülenecek ve kazancınız da daha düşük olacaktır. Adsense gelir sistemini de Youtube üzerine yerleştirerek artık kendi videolarınız üzerinden daha iyi bir şekilde kazançlarınızı elde edebileceksiniz. Bu anlamda binlerce kişi Türk yabancı demeden milyonlarca lira maddi kazanç sağlayabiliyor. İsveç’te yaşayan biri senelik 4.5 milyon euro para kazanarak Youtube üzerinden en çok para kazananlar listesinde yer alıyor. Yayınladığı videolar ise oyun kategorisi üzerine. Para kazanmak isteyenler ve aklına daha bir çok soru işareti takılan varsa yorum kısmından bize ulaşabilir.

Yorum yap