Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

İstenmeyen tüylerimizden kurtulmak için çeşitli yollar tecrübe ederiz. Piyasada satılan birçok ürünü denemeye çalışırız ve en kalıcı tesir eden, kullanımı en kolay, en önemlisi de rahat olanı bize esneklik katanı seçmek isteriz. İşte bunların arasında tüy dökücüler de vardır. Hem daha tez hem de kolay bir kullanımı vardır çoğunun ama kalıcı bir netice değil sadece birkaç günlük kurtuluştur bu yol. Sonuçta istenmeyen tüylerden arınmak için yapacağımız bir uygulamanın çok uzun süreli olmasını bekleyemeyiz. Ağda yaptırıyor bir çok kişi ama o da acı verebiliyor. O yüzden tüyleri yakma dediğimiz bir takım kremler var. Peki, tüy dökücü krem nasıl kullanılır?

  • Ürünü uygulamak istediğimiz bölgeye sıkar süreriz.
  • Ürünün kullanma rehberinde yazan dakika kadar genelde beş dakikayı geçmez bu süre bekleriz.
  • Sonrasında bir ıspatula yardımı ile alanı kazır ve temiz bir şekilde yıkarız.
  • Sonuç olarak da nemlendiricilerle pürüzsüz bir cilde sahip olmuş oluruz.

Umarım tüy dökücü krem nedir, nasıl kullanılır sualini cevaplayabilmişizdir. Kadın erkek herkesin bilhassa çalışan kitlenin kullanım kolaylığı açısından çokça tercih ettiği bir yoldur. Çok fazla zamanınızdan çalmadan hem de acil dışarıya çıkmanız ve mini giyinmeniz gereken anlarda sadece birkaç dakika içinde bu işlemi yapıp randevunuza yetişebilirsiniz. Genç yaşlı her yaştan her kesimin kullanabileceği basitlikte ve rahatlıkta bir seçimdir.

tüy dökücü krem, nasıl kullanılır?, nedir?, yararları, zararları, erkek, kadın

Ergenlik çağına girmiş gençlerimiz, sporcularımız ve iş kadınlarımızın ilk tercihleri arasındadır. Piyasada bulunması oldukça kolay bir üründür. Eczanelerde ve çeşitli kozmetik mağazalarında kolaylıkla erişebilirsiniz. Sadece güvendiğiniz alerjik tepkiler vermeyeceğini bildiğiniz ve kalitesini ispat etmiş markaları tercih etmeye dikkat ediniz. Aksi yönde bir harekette bulunursanız beklenmedik kalıcı cilt sorunları ve alerjik enfeksiyonlarla karşılaşabilirsiniz. Yararlarından bahsetmek gerekirse ise pürüzsüz bir görünüme kavuşacağınız gibi psikolojik olarak da kendinize güvenmenizi sağlar. Çünkü tüy dökücü bir krem kullanmak isteyen biri iseniz sizi rahatsız ediyordur ki o yüzden bu çareye başvurmuşsunuz. Erkekler açısından bakacak olur isek özellikle de sporcular kullanıyor. Örneğin futbolcular tarafından tüy dökücü krem kullanılır çünkü bazı tüyler belirli bölgelerde olduğu zaman kas gelişimini engelliyor. Böyle olunca da sporcunun artı yönde ilerleyişi zorlaşmış oluyor. İstenen performans gösterilmemiş oluyor.

Bir de bu tüy dökücü kremlerin özelliklerinden bahsetmek gerekiyor. Koltuk altı, bacaklar, kollar ve görünmeyen cinsel bölgelerde kullanılabiliyor. Ancak lütfen kullanım kılavuzunu okuyun. Yoksa zararları fazla olur. İçerisinde yazan süreyi baz alın. Çok fazla bekletmeyin. Çocuklarda kullanımı ise tehlikelidir. Çünkü daha ergenliğe girmemiş kişilerde kıl, tüy oluşumu tam olarak sağlanmadığı için daha yeni çıkmış tüylere uygulamayın. Çocuklarınıza da bu yönde bilgi verin. Yüz çevresinde ise kullanımı zaten yasaktır. Bunun için diğer yolları seçin. Cildinizin hassasiyetine göre ihtiyaç duyulan doktor yardımı alma olanağınız bulunmaktadır ve bunun üzerine hastanelerde dermatoloji poliklinikleri oluşturulmuştur. Etrafımızda bir hayli bu işe yarayan düzmece ürünler bulunuyor ve gerçek isimler gibi düzmece ambalajlar içerisinde piyasada satışa sunuluyor. Bu ürünleri alırken çok dikkatli olmalıyız. İhtiyaç duyulan bandroller, imalat tarihleri gibi şeyleri göz önünde tutarak almalıyız veya bu ürünlerin satışının legal olduğu yerlerden almalıyız.

Yorum yap