Halı Yıkamanın Kolay Yöntemleri

Özellikle de yaz aylarında yapılan bu halı yıkama işlemi son zamanlarda servisler olduğu için ve kurutma makineleri olduğundan dolayı artık çok daha basite indirgenmiş durumda. Yani mevsim gözetmeksizin halı yıkaması yapılabiliyor. Ancak evde annelerimiz, eşlerimiz kendi de yıkıyor herkesin bildiği. Şu sıralar belediyeler bahçede yıkamayı yasaklamış olsalar da banyolar bunun için en uygun alanlar. Ya da müstakil eviniz varsa o zaman koca bahçe sizi halı yıkamanız için en uygun yer. Büyük bir dert haline gelen halı kilim yıkamalar eğer gelişen teknolojiyi takip ediyorsanız daha pratik çözümleri elde etmede yardımcı olacaktır. Sizlere sunulan bu harika işlemlerle birlikte de artık daha zahmetsizce yaz kış fark etmeden tüm kullandığınız halılarınızı pratik bir şekilde yıkayarak bu zorlukları atlatabileceksiniz.

Bu anlam da sizlere yardımcı olacak olan bir çok halı yıkama firması ile de görüşebilirsiniz. Çevrenizde illa ki halı yıkama şirketleri vardır. Bunun için en küçük yerlerde bile broşürler dağıtılıyor. Yaz hazırlıklarının başında yer alan halı yıkama etkinlikleri içerisinde eskiden çocukken oldukça tatlı anılarınız yer alırdı fakat şimdilerde ise bir iş olarak görünmekte ve bizlere büyük bir çile vermektedir. Şimdiki teknoloji sayesinde artık birçok halı yıkama makineleri yer almakta ve elektrikli süpürgelerin hemen hemen her evde bulunmasıyla artık her şey çözüme kavuşmuş oluyor. Özellikle de ihlas grubunun halı yıkamalı elektrik süpürgelerini tanıtan birçok pazarlamacı yer almakta çevrede. Pazarlamacıları direkt ofislerinde ziyaret ederek ürünü satın alamayacağınızı fakat halılarınızın yıkanması gerektiğini söylerseniz kendileri oldukça uygun rakamlara bu halıları yıkayacaklardır.

Evde Halı Nasıl Yıkanır?

halı yıkama, püf noktaları, nasıl yıkanır?, yöntemleri, halı yıkama önerileriTabi bunlar işin ücretli kısımlar. Bir diğer kısım ise kendimiz yıkarken nasıl yıkamalıyız? Asıl soru bu çünkü. Öncelikle halılarınızı kesinlikle serin yerlerde tutmayın. Yıkama işlemini yaparken sert fırçalar kullanmayın. Temizlik malzemeleri ise halı yıkamaya uygun olmalıdır. Sabun vs. en basit yöntemler iken fazla köpüren malzemeler çok daha fazla fayda sağlar. Hem halının yıkanması kısa sürer hem de çok daha temiz bir uygulama olur. Asma işlemi ise balkonlarda yapılıyor ülkemizde ama bunun bir diğer çaresi ise apartmanınızın boş kısımlarına iki sandalye koyun paralel olarak ve o şekilde asın. Hem komşularınız ile aranızda sorun çıkmaz hem de halılarınız çok daha kolay kurur. Kış aylarında ise evinizin boş bir kısmında bunu gerçekleştirin. Bu odaya halının kötü koku salacağını düşünerek sabunlar koyun. Aynı ayakkabılarımızın içine koyduğumuz gibi siz de halının altına sabun koyabilirsiniz.

Tabi halı yıkama püf noktaları arasında bana sorarsanız en iyisi belirli bir ücret karşılığı işinin ehli olan yerlere bırakmaktır. Hem çok iyi yıkanan halılar hem de evinize kadar bırakılması gayet iyi bir hizmet. Böyle yerlerde kurutma makineleri halılar için uygun olduğu için bekletmeksizin 2 gün içerisinde eve teslim ediyorlar.

Yorum yap