Denge Bileklikleri Gerçekten İşe Yarıyor Mu Yoksa Bir Efsane Mi?

Güç, esneklik ve denge özellikleri olduğu iddiası olan ve çoğunlukla sporcuların kullandığı denge bilekliklerinin tamamen sahte olduğu açıklandı. Amerika da önde olarak Avrupa ile birçok ülkeye ulaşan denge bileklikleri olayı Türkiye’yi de geldi. Ülkemiz de sanatçı ve sporcuların kullandığı Power Balance adında denge bilekliklerinin iddiası kişiye güç, esneklik ve denge kazandırmasıdır. Yürüme problemi olan kişilerinde ve motosiklet sürücülerinde denge sağladığı söylenmektedir. Sanatçılar ve sporcular fayda sağladığını düşünerek bu denge bileklerini kullansalar bile vücut üzerinde herhangi bir faydası olmadığı bilinen gerçektir. Denge bileklikleri hakkında konuşacak olur isek bunlar ile vücudunuzun bir tarafa itilmesi ve kolunuzun kuvvetinin ölçülmesi ile birlikte dengeniz gözlemlenmektedir. Ancak, bu denge bilekliklerini üreten şirket bir açıklama yaparak bu iddiaların bilimsel herhangi bir dayanağı olmadığını açıklama ile karşı karşıya kaldı. Hem internet siteleri için de hem de spor mağazalarına entegre olarak yoğun bir sipariş ile karşılaşan denge bileklikleri gerçekten iddiasını karşılayabiliyor mu yoksa sadece bir söylenti mi diye araştırdık.

Denge Bilekleri Faydalı Mı?

Denge Bileklikleri, Denge Bileklikleri Faydalı Mı?, Denge Bileklikleri Ne İşe Yarıyor?, Denge Bilekleri İşe Yarıyor Mu?, Denge Bilekleri HakkındaHava kirliliği üzerinde ciddi artış ve elektromanyetik cihazların yaydığı radyasyonlar ve kötü sinyaller artık her insan tarafından gayet net olarak bilinmektedir. Bundan dolayı, negatif iyonun mega şehirlerde kolayca bulunmadığı söz ediliyor. Bununla birlikte, hologramın da doğa üzerinde bulunmayan negatif bir iyon olduğu söyleniyor. Ayrıca hologramın kişi üzerinde enerji akışını stabil olarak dengeye getirdiği düşünülmektedir. Birçok sanatçı ve sporcu kullanıyor ancak kanıtlanmış etkisi olmayan denge bileklikleri hologram teknolojisiyle vücudu düzenlediği iddia edilen bir üründür.

Hologram sisteminin faydası ise; vücut üzerine iyon yüklemesi ile denge, güç ve esneklik anlamın da fayda sağladığı söylenmektedir. Fakat Power Balance üreticileri yapmış olduğu aldatıcı reklamlar sonrasın da eleştirilere maruz kalarak özür dilemek zorunda kalmışlardır.

Yorum yap