Android Uygulamaları Bilgisayarlarda da Çalışacak

Akıllı cep telefonlarının en iyi işletim sistemlerinden birisi olan Android artık birçok masaüstü bilgisayarlarda ve laptoplarda çalışabilecek. Arama motoru devlerinden Google Chrome tarayıcısını her geçen gün daha iyi bir şekilde geliştirerek birçok tarayıcıların önüne geçmiş ve bu alanda da her zaman büyük bir başarıyı sağlamıştır. Bunu zaten yaptıkları yeniliklerden görebiliyoruz. Hemen hemen her ay güncelleme geliyor bu tarayıcıya. Aslında olumlu bir şey tabi.

Chrome ile birlikte de artık Android uygulamaları daha rahat çalışacak çünkü Chromebook ile Android işletim sistemini daha iyi bir şekilde ele almak için Chrome OS işletim sistemini geliştirmekteler ve birçok kişi günümüzde Windows’dan dahi vazgeçerek Chrome OS işletim sistemine doğru yönelmektedirler. Cep telefonu ve tablet kullanan kişiler artık sizler bilgisayarınıza BlueStacks gibi programlar yükleyerek mini bir pencere yani program içerisinde Android uygulamalarınızı çalıştırmak için uğraşmayacaksınız. Chrome’da çalıştır eklentisi sayesinde artık birçok Android uygulaması da daha sorunsuz haliyle bilgisayarlarınızda çalışacak.

android, bilgisayar, çalışacak, android bilgisayarda çalıştırma, android bilgisayarda kullanma

Elbette uygulamaların hepsi çalışmayacak çünkü uygulamalar içinde dokunmatik kodlaması yapıldığı için kısıtlı uygulamaları çalıştıracaktır. Fakat Google bu konuda da ileri zamanlarda bir önlem alacaklarını belirtti ve dokunmatik hassasiyeti gerektiren uygulamalarda da Mouse yardımı ile çalışır bir hale geleceği konusunda tüyoları bildirdiler. Eğer böyle bir şey olursa gerçekten devrim gerçekleşecek desek yalan olmayacaktır. Google gibi bir dev arama motorunun böyle bir şey yapma konusunda gerekli gücü ve parası var. Şaşırmam yani.

Chrome OS sayesinde sizler de artık akıllı cep telefonlarınızda fazla yer almamasını sağlayabileceksiniz ve bilgisayarlarınızda kullanmak için sevdiğiniz Android uygulamalarınızı sizi mutlu edecek şekilde kullanabileceksiniz. Dünya devleri içerisinde yer alan Google birçok konuda bizlere kolaylıklar sağladığı gibi bu duruma istinaden daha iyi bir adım atacaktır ve milyonlarca Android kullanıcısına yardımcı olmak adına çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceklerdir. Sizlere sunulan bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve arşiv haline getirmelisiniz tüm detayları.

Yorum yap